Máme radost, že náš nedávno zveřejněný článek Osa Berlín - Brno a kouzlo nechtěného nalezl své publikum. Naši neonacističtí čtenáři zatím však jen kloužou po povrchu, takže je musíme opět trochu popostrčit a ukázat jim procesy, které probíhají v hlubinách jejich vlastního hnutí.
V nedávném článku Osa Berlín - Brno a kouzlo nechtěného jsme popsali vlezdoprdelkovství proněmecké části české neonacistické scény, která pod záštitou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a Dělnické mládeže (DM) připravila společnou prvomájovou akci s "německými kamarády" pod heslem - Proti invazi zahraničních pracovníků. Nejen na propagačních materiálech k německé demonstraci jsme poměrně přesvědčivě dokázali, že těmi "zahraničními pracovníky" jsou myšleni Češi, Poláci, Maďaři, Slováci a obyvatelé Pobaltí. Jako perličku jsme přidali i fotku českých organizátorů brněnské akce, kteří si spolu s představitelkou NPD zálibně prohlížejí mapu Třetí říše a Protektorátu.
Na samotné demonstraci se rozpor mezi proněmeckými neonacisty a jejich, buď česko-nacionalistickými nebo naopak internacionalistickými, oponenty projevil poměrně nenápadně. I to však stačilo, aby se celá věc věci mezi angažovanými neonacisty stala v současnosti jedním z hlavních témat. Robin Siener, řečník z bavorské „Freien Netz Süd“ a NPD Cham, totiž ve svém projevu postavil gastarbeitery z Polska na úroveň přistěhovalců z Indie a Afriky. A to vše za přítomnosti skupiny polských neonacistů sdružených kolem webu autonom.pl.
Následkem tohoto projevu řeší nyní české neonacistické hnutí svůj vztah k Němcům a Polákům. Část, která nesouhlasí s názorem Robina Seinera, organizuje posílání omluvných mailů na adresu polských účastníků a svaluje veškerou vinu na jednoho řečníka z Německa, za kterého se omlouvá, protože Češi prý takto nesmýšlejí. Naprosto chybně.
Celé věci, která vyvrcholila protipolským šovinistickým projevem v Brně, totiž předcházelo něco mnohem zásadnějšího a pro proněmecké vlezdoprdelky a české neonacistické hnutí obecně i mnohem ostudnějšího. Podle našich ověřených informací měli na brněnské demonstraci vystoupit i zástupci polských neonacistů. Nevystoupili. Němečtí kamarádi dali organizátorům z Brna nůž na krk a prohlásili, že na společné akci žádní Poláci nevystoupí. Druhou možností pak bude, že se Němci na své české kolegy vykašlou, a ti ať si s Poláky dělají, co chtějí. Argumentem bylo, že se Poláci, na rozdíl od Čechů, nedokázali postavit čelem ke své minulosti. Myšlen byl dokument z jara 2009, Společná úmluva českých německých kamarádů, zveřejněná na serveru odpor.org. V něm se čeští neonacisté zavazují mimo jiné bojovat za zrušení tzv. Benešových dekretů a za majetkové reparace vyhnaných sudetských Němců. Dokument se tvářil jako manifest celého českého neonacistického hnutí, ve skutečnosti byl dílem několika jednotlivců především kolem webu odpor.org a nedlouho po svém uveřejnění vzbudil řadu odmítavých reakcí.
Jak to dopadlo je veřejně známo. Žádní hosté z Polska nevystoupili, zato němečtí řečníci ano. Co však veřejně známo není, je to, za jak ostudných okolností k tomu došlo. Organizátoři brněnské akce z řad DSSS a DM polským neonacistům na poslední chvíli řekli, že není možné, aby na demonstraci vystoupili, protože v ČR mohou na demonstracích vystupovat pouze oficiálně registrované subjekty. Jedná se prý o novou českou právní úpravu. Kdo z našich neonacistických čtenářů nevěří, nechť si naše tvrzení u polských kolegů ověří.
Nebude od věci si také připomenout, kdo za celou aférou stojí. Za účastí německých neonacistů stojí zejména osmatřicetiletý Lukáš Stoupa z Klášterce nad Ohří. V minulosti byl jedním z tahounů Národního odporu Karlovy Vary a neformální skupiny pořadatelů koncertů s názvem Iron Cross. V devadesátých letech stál společně s členy kapely Hlas Krve za napadením šestnáctiletého romského kluka, kterého v Chomutově zmlátili baseballovými pálkami a kopanci do břicha mu způsobili těžké vnitřní zranění.
Dnes je Lukáš Stoupa jedním z nejdůležitějších spojovacích článků mezi českou a německou scénou. Jeho kontakty jsou unikátní v tom, že zasahují do bývalého Západního Německa, zejména do Bavorska. Naprostá většina česko-německých vazeb se totiž týká Saska.
Společná fotografie před vlajkou Národního odporu. Uprostřed s cigaretou Lukáš Stoupa, nalevo od něj stojí druhý tahoun NO Karlovy Vary Jiří Froněk. Zavalitý muž v pruhované košili je Karsten Panzer (pravé jméno) honosící se titulem „Bezirksgeschäftsführer der NPD Oberpfalz - Freistaat Bayern"
Dohoda mezi NPD a DSSS z jara letošího roku. Zleva: Udo Voigt (předseda NPD), Tomáš Vandas (předseda DSSS), Jiří Štěpánek (místopředseda DSSS), Lukáš Stoupa a Patrik Vondrák.
Pozvánka na koncert, spolupořádaný Lukášem Stoupou loni v Bavorsku. Vedle názvu kapely Racial Purity pozorného čtenáře jistě zaujme, že kromě Dělnické strany vystoupil i řečník jakéhosi "Odpor Bohemia". Inzerovaná česká kapela Ortel nemusí být plzeňská kapela pravidelně hrající na akcích DS(SS), ale stejnojmenná stará neonacistická kapela z Děčína.
Jako vlajkonoš na loňské tryzně za Rudolfa Hesse ve Wunsiedelu:
Lukáš Stoupa (v červeném) a Jiří Froněk (s batohem) přicházejí na Den Svobody 2 v Novém Kníně se skupinou mnichovských neonacistů v tričkách Waffen Bruder vedených Mathiasem Fisherem (šedozelená mikina vlevo). Vpravo od Stoupy pak Jiří Petřivalský z DSSS, Erik Sedláček a Jiří Dudák (mimo jiné i pořadatel brněnské demonstrace). Ve stínu pak stojí jeden slávista.