Bývalá kameramanka televize N1TV, napojené na ultranacionalistickou stranu Jobbik, která se nechvalně proslavila rasistickými, antisemitskými a xenofobními vyjádřeními svých představitelů i založením polovojenské nacionalistické jednotky s názvem Maďarská garda, Petra László, se necítí v Maďarsku bezpečně.
Proto, dle svých slov, uvažuje s rodinou o stěhování se do Ruska. Zároveň hodlá žalovat syrského migranta Usámu Abdula Mohsína, kterému se snažila podrazit nohy u maďarské obce Röszke. Alespoň tak uvedla v obsáhlém popisu své strastiplnné životní cesty, který převyprávěla pro ruský deník Izvestija, a ze kterého citovala jak média maďarská, tak média v celé Evropě, včetně ČR. Krátce po medializaci celé kauzy se brzy objevily pokusy o diskreditaci Mohsína jako údajného člena al-Nusra Front a také spekulace o jeho napojení na syrské islámistické fundamentalisty, které vycházely především ze syrských provládních a obecně také konzervativních pozic. Informace se záhy ukázaly jako nepodložené, způsobené mimo jiné překroucením a nepochopením údajů z Mohsínova profilu na sociální síti. Petra László se podle svých slov cítí v Maďarsku ohrožená a nepochopená, její manžel zneuctěn. Jako logická alternativa bývalé kameramance připadá pobyt v Ruské federaci. Petra údajně podnikla první kroky a ona i její rodina začínají s pravidelným cvičením ruského jazyka.
Nutno podpotknout, že i podle nás je Ruská federace pro Petru tou pravou volbou. Podle vyjádření, které dala médiím by se dalo usuzovat, že ze všeho nejvíc si přeje žít ve skutečném autoritářském režimu, což dnešní režim Ruské federace do značné míry splňuje. Pro dnes již celosvětově věhlasnou kameramanku, zvyklou pracovat s ostrými lokty v terénu, je tu však ještě jedno velké plus. Muslimská komunita, se kterou Petra navázala tak osobní vztah, ji dodá jistě dostatek studijního materiálu i v samotném Rusku. Přeci jen podle ruských vládních zdrojů, se kterými Petra jistě polemizovat nebude, žije v Ruské federaci něco mezi 14 až 20 miliony obyvatel vyznávajících islám, což tvoří zhruba 14 % celé ruské populace. V rámci Evropy jde o jednu z největších komunit muslimů vůbec (nepočítáme-li Turecko a balkánské země).
Nadějné kameramance přejeme v jejím novém působišti mnoho zdaru. Jen je velká škoda, že její rozhodnutí nepřišlo o několik týdnů dřívě. Petra se tak mohla nejlépe seznámit se skutečnou tváří Ruska, kdy samotný Vladimir Putin stál u otevření největší mešity na evropském kontinentě v hlavním městě Ruské federace, v Moskvě. U kroku, který mnoho proruských islamofobů zarazil, ale který si nakonec, ostatně jako vždy, vyložili po svém, jen ne jako signál skutečné ruské politiky. Ta se totiž stará jen a jen o jednu věc. O zájmy samotného Ruska. Na druhou stranu každý užitečný idiot, rozdělující společnost v nepřátelsky nakloněné zemi je vítán. O čemž svědčí vlastně i prostor, který Petra László dostala v ruských sdělovacích prostředcích.