Pondělí 3/3/2008

Další polonahý večírek

V nové fotostory Vám přinášíme nacionálně uvědomělé polonahé hochy, tentokrát však nejsou hákové kříže a totenkopfy malovány lihovkami. Do Čech v roce 2006 zavítala britská neonacistická kapela Brutal Attack, která si pod taktovkou Martina Fraňka zahrála ve východních Čechách.

Kapela Brutal Attack vznikla již v roce 1980 a je tak jednou z nejdéle fungujících neonacistických kapel v Evropě a na neonacistické scéně patří mezi ty nejuznávanější. Zpěvák kapely Ken McLellan má i svůj vedlejší folkový projekt, stejně tak kytarista kapely Brad je zároveň zpěvákem další neonacistické kapely Blackout.

Kapela samotná se označuje jako RAC (Rock Against Communism). RAC je hudební hnutí, které vzniklo ve Velké Británii jako protiváha úspěšné kampaně a koncertů Rock Against Rascism. Přes svůj název, zkratka RAC znamená Rock Against Communism, se kapely sdružené pod touto hlavičkou ve svých textech věnovaly především antisemitismu, propagaci nacismu, fašismu a rasismu. Vlajkovou lodí RAC se stala skupina Skrewdriver, jejíž zpěvák, Ian Stuart Donaldson, je zakladatelem největší mezinárodní neonacistické organizace Blood and Honour. Mezi další kapely zainteresované v RAC patřily Skullhead, Squadron, Sudden Impact, No Remorse, Violent Storm, Battlezone a právě Brutal Attack. Postupem času začalo byt RAC vnímáno jako, svého druhu, hudební žánr označující neonacistické kapely starého střihu, kombinující tříakordový oi/punk, sborové refrény a neonacistické texty zpívané pro neonacistické publikum. Více o neonacistickém projektu Rock Against Communism se dočtete na webu gnwp.cz

Úsudek o tom, o jakou kapelu se jedná, necháváme na každém zvlášť. Zde je záznam z jednoho z koncertů kapely Brutal Attack.

 

Brutal Attack nekoncertovali v ČR poprvé. Již v roce 1996 hrála kapela v Kozolupech u Plzně, na koncertě organizovaném plzeňskou pobočkou Blood and Honour pod vedením Jaroslava Brože.

Fotografie z podařeného večírku naleznete v našem monitoringu. Některé z nich však stojí za komentář.

 

Kdo to celé organizoval?
Celý koncert proběhl v režii Martina Fraňka, dlouholetého pražského neonacisty a majitele dnes již jen e-shopu prodávající naci(onali)stickou módu, literaturu a hudbu Hatecore Shop.

 

 

Jak to na takovém neonacistickém koncertě vlastně vypadá?

Kdo mluví o „neonacistickém koncertě“? Samozřejmě šlo pouze o akci českých vlastenců, antikomunistů, nebo vlastně možná spíš evropských patriotů. Rozhodně tam nebyl nikdo, kdo by hajloval...
 

 

... nebo propagoval nacistickou armádu...

 

... nebo dokonce přímo nacismus. To samozřejmě v žádném případě!

 

Na koncertě také samozřejmě nedocházelo k žádné distribuci nacistických materiálů. To by čeští vlastenci nikdy neudělali :-).

 

Místo toho raději dávali naši patrioti a vlastenci najevo svou evropskou solidaritu a árijskou spřízněnost společným tulením k ikoně evropského neonacismu Kenu McLellanovi podle hesla "upocenější vyhrává".

 

Koho na takovém koncertě můžeme potkat?

Na této fotce vidíme Aleše Dostála z Kolína, velkého příznivce nazi-punkových Squad96, zejména baskytaristky Hany Šindelářové.

 

Na koncert si zaskočil i Tomáš Brzek řečený Medák z Kladrub nad Labem, jinak velký kamarád Aleše Dostála a také Ladislava Budze, zpěváka nazi-punkových Squad96...

 

.. kterému stačí k hajlování jen jedna ruka. Jeho kolega se ale řídí heslem – "Když můžu, tak rovnou oběma".

 

Mezi jinými byl na koncertě i prodavač z Chrudimského Drakkar Shopu jinak též návštěvník akcí Squad96.

 

Na další dvojici fotek se s tetováním "Meine Ehre heißt Treue" potácí Štěpán Vlčko z Prahy. Toto nejznámější motto jednotek SS v překladu znamená "Mojí ctí je věrnost". Možná bychom se na chvíli mohli zamyslet nad tím, komu nositel tohoto tetování hodlá svojí věrnost věnovat. Nicméně pokud si k nápisu přidáme ještě Totenkopf a barvy Schwarz-Weiss-Rot, které slouží jako podklad celému veledílku je jasné, kam vítr vane.

 

Na téhle fotografii je Jan Fuksa ze Zlína (ten s náušnicí a pravou rukou v úhlu 135 stupňů od těla), který patří k osobním přátelům Martina Fraňka. Na Moravě to je jeden z nejaktivnějších nácků.

 

Na koncert zavítala jak dlouholetá neonacistka nazimažoretka slečna Bitmannová...

 

…tak i její další kolegyně.

 

A byl tu i nácek s přezdívkou Kostra z Hradce Králové.

 

Perličky na závěr
Někteří návštěvníci koncertu se nebáli ukázat zuby...

 

...jiní svou inteligenci…

 

Shodou okolností jde o skupinu neonacistických násilníků z Trutnova, kteří byli krátce po tomto koncertu odsouzeni za napadení Romů v bowling baru ve Svobodě nad Úpou.

 

Nechyběla vytetovaná slzička pod okem ani do půle těla svlečený Jan Pinkas z Kolína.

 

Kam dál?

Napojení zpěváka punkové kapely Squad96 na neonacisty?
Starší článek popisuje události kolem kapely Squad 96 zde