Pátek 7/11/2014

Výchova k nenávisti od mateřinky. Kdo vychovává děti v rezortní školce Ministerstva obrany?

14. ledna 2014 otevřel s velkou slávou tehdejší ministr obrany Vlastimil Picek předškolní zařízení pro děti zaměstnanců Ministerstva obrany. Takzvané "Dětské centrum pro předškolní děti zaměstnanců resortu obrany", které se nachází v bývalé diplomatické vile Ministerstva obrany ČR v Praze 6 Bubenči, plní funkci jakési "firemní školky". Děti se zde učí základním kulturním a hygienickým návykům, dobře postaráno je i o jejich ideologickou indoktrinaci.

Instituce, jako jsou firemní školky, často slouží jako vstřícný krok zaměstnavatele ve smyslu slaďování soukromého a profesního života. Jedná se proto o jednu z úspěšných forem realizace politiky rovných příležitostí. V kontextu přeplněnosti předškolních zařízení v České republice snad není o užitku a prospěšnosti podobných zařízení potřeba nikterak polemizovat, tedy alespoň v případech, kdy mezi zaměstnanci, kteří o děti pečují, nejsou neonacisté...

V tiskové zprávě ministerstva obrany z 14. ledna 2014 stojí, že "Dětské centrum pro předškolní děti zaměstnanců resortu obrany" zaměstnává několik vychovatelů. Mezi nimi je i vychovatel Ondřej Veselý, někdejší fotbalový chuligán s kontakty na členy bývalého Národního odporu a otevřený přivrženec neofašistického hnutí Generace identity. Veselý se údajně mezi dětmi těší velké oblibě a podle vyjádření šéfa Agentury plánování a rozvoje lidských zdrojů, která školku provozuje, prošel podobně jako ostatní vychovatelé důkladným výběrovým řízením. Splňovat by měl "všechna předepsaná kritéria". Jaká jsou kritéria pro péči a výchovu dětí zaměstnanců státní instituce, která se podílí na koncepci obranné politiky a řídí ozbrojené složky státu, však není podrobněji uvedeno.

Veselý své zaměstnání ve školce Ministerstva obrany neskrývá, naopak se jím náležitě chlubí. Do práce si bere i oblečení s politickými motivy. Na fotografii tričko s logem Generace identity

Vychovatel Ondřej Veselý s bývalým ministrem obrany Vlastimilem Pickem, dětmi a ostatním personálem školky

Ondřej "Ratto" Veselý není v neonacistickém prostředí žádným nováčkem. Jak námi zveřejněné fotografie dokládají, Veselý se do nedávné doby zúčastňoval neonacistických demonstrací. Má dlouhodobé kontakty na bývalé členy Autonomních nacionalistů (AN) či Národního odporu, z nichž můžeme zmínit například Tomáše Kebzu, Michala Mittelbacha či bývalého tahouna kladenských AN Michala Glase. Veselý v minulosti Národní odpor i finančně podporoval.

Ondřej Veselý v triku neonacistické kapely Legion S

Ondřej Veselý v roce 2013 na protiromské demonstraci v Duchcově

Ondřej Veselý společně s Michalem Mittelbachem a Stanislavem "Ašákem" Stonem

Velmi výmluvné informace o ideologickém přesvědčení Veselého nabízí i jeho samotný facebookový profil. Nalezneme zde pyšně vystavená loga ukrajinského Pravého sektoru či již zmíněného neofašistického hnutí Generace identity. Zda Ondřej Veselý opravdu splňuje všechna "kritéria" pro práci s malými dětmi či vůbec pro zaměstnání u Ministerstva obrany, posuďte sami.

Logo Pravého sektoru, které Veselý donedávna používal jako profilový obrázek

Logo neofašistického hnutí Generace identity nesmí chybět ani v osobním autě