Pátek 2/6/2006

Stránky RAB dole!

www.antifa.czVčera večer a dnes večer byla napadena internetová stránka mosteckých neonacistických fotbalových chuligánů Radical boys (RAB) www.radicalboys-brux.com.

V pátek večer byl smazán celý obsah serveru a databáze a na webu se asi na 5 minut objevila básnička a zpráva od antifašistických hackerů (zde). Poté byla zpráva odstraněna webmasterem RAB Janem Řehořkem, kterému trvalo celou noc, než dal stránky opět do kupy a nahrál jejich obsah ze zálohy. Byly nevratně smazány některé části databáze, jež nebyly ještě zálohovány a také některé fotomateriály, které měly na serveru zálohovány členové RAB. Antifašisté se také dostali k zajímavým datům a informacím, které využijí pro další činnost.

V sobotu v podvečer byly stránky RAB hacknuty znovu. Potom, co se neonacisté snažili celý útok bagatelizovat a obviňovat AFA ze lži, přišel důkaz místo slibů i pro ostatní. Jan „jakcRABbit„ Řehořek se od sobotního rána všem omlouval za výpadek a zdůvodňoval ho chybou při aktualizaci databáze. I když o našem útoku věděl a sám odstraňoval novou (antifa) úvodní stránku RAB webu, stejně jako mnoho dalších, označoval antifašisty za lháře. Na webu RAB se ovšem dnes (asi znenadání) přepsaly všechny články do této podoby.

Tyto stránky budeme napadat do té doby, dokud RAB nepřizná, že se jedná o hackerské útoky a její členové si přestanou vymýšlet jako malé děti. Nejsme zastánci represivních opatření vůči hlásání jakýchkoliv názorů, ovšem vyložené lži a pomluvy antifašistů a antifašistek ze stránek RAB nemohly zůstat bez odezvy.

Lži a výmysly neonacistů začínají přesahovat únosnou mez a proto jsme připraveni zveřejnit další informace a materiály, které měly jistě zůstat v šuplíku.

Neonacističtí fotbaloví chuligáni?

Propojení neonacistů a fotbalových chuligánů není v České republice i jinde ve světě ničím novým. RAB je jedna z mnoha militantních chuligánských skupin, kterých jsou v ČR desítky.
Radical boys jsou jedním z příkladných spojení neonacistů a fotbalových chuligánů. Sami se za neonacisty neoznačují a ani na jejich internetových stránkách se žádné otevřené podpoře neonacistického hnutí nedočtete. Ovšem z jejich činů a veřejných projevů lze jasně rozpoznat, že nejde o jen tak ledajakou partu kluků chodící na fotbal. Napadání alternativně smýšlejících lidí, rasistické postoje vůči etnickým a národnostním minoritám a skrytá podpora neonacistických veřejných akcí. Několik členů RAB se například zúčastnilo letošní prvomájové neonacistické demonstrace Národního odporu v Praze a RAB se podíleli na organizování květnového neonacistického pietného shromáždění za mrtvého Miloše Reha v Mostě, kde se také hajlovalo. Tyto informace většina lidí nevidí, skrývají je interní zaheslovaná diskusní fóra (pozvánky na neonacistické hudební festivaly atp.) a členové RAB se „přinejhorším“ snaží vypadat jako ti správně vlastenecky uvědomělí mladí kluci. Nebezpečí pro nás a výhody pro ně jsou zřejmé. Dokážou tímto přístupem oslovit poměrně velký okruh převážně mladých lidí.

Jeden z nejznámějších nacistických skupin u nás je brněnský Johny Kentus Gang (JKG). V dobách své největší „slávy“ v letech 2001 – 2003 terorizoval JKG alternativní brněnskou mládež, Romy, nebo kohokoli jiného, kdo se jim znelíbil. Dodnes existuje úzká personální provázanost mezi příznivci JKG a brněnského Národního odporu, militantní neonacistické organizace. JKG vznikl v roce 1999 ze skupinky radikálních fotbalových fanoušků FC Brno. Mezi jeho zakladatele patřil Petr Král, bývalý majitel hospody U Švéda (dnes 1913 Fotbalová fabrika). Právě tato hospoda je dodnes centrem chuligánských aktivit. Za sedm let existence Gangu došlo k nesčetným střetům s nepřátelskými skupinami z jiných měst i zemí, které však většinou probíhají za předem domluvených podmínek a nezasahují do životů ostatních lidí. JKG však obrací násilí i proti „náhodným“ cílům, jako jsou etnické menšiny, cizinci a alternativní mládež. Politicky se skupina nijak neprofilovala, ale její otevřený rasismus, úzké vazby na neonacisty a nacionalisty ji řadí jasně k ultrapravici. Členové gangu se také objevují na různých neonacistických demonstracích a koncertech. V posledních dvou letech jsou aktivity JKG v útlumu, což souvisí i s celkovým útlumem neonacistického hnutí. Řady gangu však rozšiřují noví mladí příznivci, jejichž věk se pohybuje od 16 do 20ti let a postupně tak nahrazují staré členy a aktivisty.

Screenshot 1

Screenshot 2

Screenshot 3