Středa 12/6/2019

Ortel v Praze? Fakt blbej nápad…

Nudíte se? Nemusíte si pořizovat medvídka mývala, stačí vyrazit tento pátek na přehlídku buranských rádobyvlastenců, potácejících se pár metrů za cedulí Praha a vykřikujících něco o koncertu kapely, která se jediná nebojí nazývat věci pravým jménem.

Pojďme si tedy také zahrát jejich oblíbenou hru na pravdu. Nápad uspořádat tancovačku pod taktovkou zábavové skupiny Ortel v areálu radotínských Říčních lázní se musel urodit v hlavě skutečného myslitele. Debilnější místo už naši perzekuovaní národovci vymyslet nemohli. Do areálu se nedá dojet autem, jak upozorňuje zákazová značka, umístěná nějakých tři sta metrů před místem konání.

Přijíždějící svoloč z blízkých i dalekých prdelákovů tak bude parkovat po celém Radotíně, aby nejprve táhla přes celé městečko nejprve tam a posléze řádně posílena laciným pivem, nekvalitními destiláty, pocitem bělošské solidarity a bigbítem prachbídné úrovně zase zpátky. Jejich cesta povede mimo jiné kolem areálu radotínské základní školy. Na tomto místě by asi mělo zaznít všem srozumitelné upozornění, že buranem je v případě tohoto článku míněn stav mysli, který je zcela nezávislým na místě pobytu dotyčného jedince.

Existují burani pobývající celý svůj život v dohledové vzdálenosti od Václavského náměstí, stejně jako na vesnicích o několika číslech popisných žijí spousty zcela příčetných jedinců. Jak ale nezvratně dokázali američtí vědci, buranem je prostě každý, kdo poslouchá Ortel, a ještě k tomu vyhledává jeho zábavová vystoupení (podobné existence by neměly opomenout, že každá třicátá vstupenka na radotínské mecheche je doprovázena neocenitelným dárkem v podobě silikonového náramku!).

Ale zpátky k dementně vybranému místu konání. Celý areál Říčních lázní je neoplocen a prochází jím frekventovaná cyklostezka, vedoucí podél Berounky až na Karlštejn. Z úst organizátora, který se jinak na Facebooku vyjadřuje ke každé pitomosti, zatím nezaznělo, jak hodlá tuto situaci řešit. Jediným jeho argumentem je plánovaný svoz účastníků autobusy z radotínského vlakového nádraží.

Petr Klika
Petr Klika

I tak ale hodně zájemců zvolí individuální dopravu, přičemž nedoceňují svoji obvykle tristní (pro fanoušky Ortelu dodejme, že to cizí slovo znamená smutnou) finanční situaci. Propíchnuté kolo tak pro ně bude znamenat měsíc na rohlících, rozbité zadní sklo pak vyhlášení insolvence. Mapku možných parkovacích míst a radotínského kamerového systému zájemcům rádi zašleme na vyžádání mailem. V této souvislosti je pikantní skutečnost, že areál mají jeho provozovatelé pronajatý od otce radotínského radního Viktora Krištofa za ODS, který mimo jiné zasedá i v obecní komisi pro bezpečnost. Radnice na konání koncertu nejprve reagovala alibistickým prohlášením, že s pořádáním akce nemá nic společného, neb se koná na soukromém pozemku. Po rozhořčených ohlasech občanů ale nakonec vydala městská část prohlášení, že s chystaným vystoupením Ortelu nesouhlasí a ačkoli nemá prostředky, jak jeho konání zabránit, rozhodla se aspoň nepořádat v areálu Říčních lázní obecní akce.

Viktor Krištof, radní a filmový producent
Viktor Krištof, radní a filmový producent

Jediným prvkem, který hraje našim Ortelčátkům do karet, je ustájení několika koní ve zmíněném areálu. Proto jen těžko dojde na nejkrajnější prostředky, přeci jenom každý rozumný člověk snese radši bandu halekajících pivních rasistů, než aby se něco stalo jediné hřívě. Přesto ale nevhodně zvolený terén s množstvím únikových cest (z nichž tou zdaleka ne nejméně vhodnou je samotná řeka, která jde na většině míst přebrodit takřka suchou nohou) nahrává všem, kteří by návštěvníkům akce jejich pobyt rádi opepřili.

Přijďte podpořit radotínské antifašisty v pátek 14. června a společně dokažme výdělku chtivým rasistům, že si tentokrát vybrali fakt blbé místo!

UPOZORNĚNÍ: Odmítáme považovat Ortel a jeho fanoušky za skutečné nácky, protože ti opravdoví neo/nacističtí fanatici aktivitami Hnídkovy bandy, sloužící jen jako stroj na peníze, po právu opovrhují. Tím ale zároveň nijak nezlehčujeme nebezpečí, které Ortel a jeho příznivci představují, ať už z hlediska vybudování podpůrné sítě pro pivní rasisty nebo pro možnost opileckého násilí a výtržností.

Na konci dubna se v Radotíně konal pravidelný boxlakrosový Memorial Aleše Hřebeského za účasti mnoha zahraničních týmů, mimo jiné i z Tel Avivu. Co by asi jeho zástupci řekli na návštěvu Ortelu?

HNÍDKOVCI NEPROJDOU!

antifa Radotín