Úterý 30/1/2007

Odpor.org byl znovu dole!

www.antifa.czWebové stránky Národního odporu, nejvýznamnější české neonacistické organizace, se znovu dostaly do hledáčku antifas. Antifašističtí hackeři stránky sundali symbolicky 27. ledna, v Den památky obětí holocaustu. Odpor.org, jež navštěvuje mnoho aktivních neonacistů a je nejznámějším portálem a místem českého neonacismu na internetu, byl vyřazen z provozu bezmála čtyři dny.

Od neonacistů se pravidelně dozvídáme, že vítězí ve všem, na co sáhnou. Neúspěch neznají, a nebo ho aspoň tají. Potvrzuje to i fakt, že ten, kterého náckovství prý "přešlo", slavný aktivista Filip Vávra, s áryjskou hrdostí do světa vytruboval (forum.hooligans.cz i jinde), že Odpor.org nikdo nehacknul, a že šlo jen o technickou závadu.

Pokud si vzpomínáte na nedávný hack webu mosteckých nazi-chuligánů Radical Boys, kteří až po několikátem shození jejich plagiátorského webu doznali, že to opravdu hack byl, asi vás již od této elity národa nic nepřekvapí. Ukazuje se jedna věc: náckovství je jen hra na dokonalé hrdiny, kterými však ve skutečnosti vůbec nejsou. Stejně jak překrucují historii, tak překrucují i současnost. To má být nějaká alternativa?

Něco o Dni památky obětí holocaustu

Z českých zemí bylo v letech 1941 - 1945 do Terezína, Lodže a dalších táborů deportováno celkem více než 81 tisíc Židů. Z nich se osvobození dočkalo pouze zhruba 10 500. Značná část židovského obyvatelstva nenastoupila do transportů, ale podílela se na ilegální odbojové činnosti či se ukrývala. Mnozí také před transportem raději ukončili svůj život dobrovolně. Počet protektorátních Židů, kteří působili v ilegalitě, byli zatčeni či spáchali sebevraždu se odhaduje na zhruba 8 tisíc. Z nich podle odhadů přežilo necelých 850 osob. Nacistické "konečné řešení židovské otázky" si tak v Protektorátu Čechy a Morava vyžádalo téměř 80 tisíc lidských životů.

V roce 1942 se tzv. cikánská otázka blížila ke svému "konečnému řešení". Závěrečnou fází pak byl pro Romy výnos H. Himmlera z 16. prosince 1942 o deportaci Romů do koncentračního tábora v Osvětimi II.-Birkenau. Výnos nařizoval pro všechny Cikány, cikánské míšence a ne německé příslušníky romských skupin balkánského původu internaci v koncentračním táboře Osvětim II.-Birkenau. Z českých zemí bylo dohromady do Osvětimi deportováno více než 5500 osob. V Osvětimi byli vězněni ve zvláštním "cikánském táboře" . Po válce se domů vrátilo pouze asi 500 deportovaných českých Romů. Poválečná romská populace v Čechách a na Moravě se následkem nacistického "řešení cikánské otázky" snížila na asi 800 osob….holocaust a perzekuce se však netýkaly jen Romů a Židů. I přesto…čeští neonacisté, včetně autorů webu Odpor.org, pokládají období Protektorátu Čechy a Morava za nejsvobodnější a nejproduktivnější dobu pro Český národ.

Den památky obětí holokaustu připadá na 27. leden, kdy byl na sklonku války osvobozen osvětimský koncentrační tábor. Nevěřícím Tomášům doporučujeme navštívít tuto výstavu a stránky Holoucaust.cz.