Pondělí 15/1/2007

Nový web GNWP

www.antifa.czKampaň GNWP vznikla v únoru 2005 a brzy se rozšířila nejen v hardocorové scéně, z jehož prostředí vznikla. Příští měsíc tomu budou již dva roky této kampaně v ČR a myslíme si, že za sebou máme slušné výsledky.

V loňském roce se pod hlavičkou kampaně uskutečnilo několik desítek koncertů, párty a jiných akcí. Za všechny můžeme jmenovat např. koncert Agnostic Front v Bratislavě a koncerty Los Fastidios nebo Stage Bottles v Čechách a na Slovensku. Na webové stránky kampaně začalo odkazovat spousta hudebních kapel, labelů, zinů, hudebních webů nebo distribucí, které se tak připojili ke kampani. V DIY free zinu Move Your Ass má kampaň pravidelně vyhrazenou dvoustránku. Z jiných zinů je dobré zmínit například pravidelnou podporu ze strany Killed by Noise. Transparenty, letáky a plakáty s logem kampaně se objevily na spoustě významných hudebních akcí a mnoha koncertech po celé republice. V neposlední řadě začali GNWP pravidelně podporovat významní promotéři koncertů.

Kampaň Good Night White Pride není žádná centralizovaná organizace. Je to DIY projekt, takže bude vypadat tak, jak si ji my všichni uděláme. Část aktivit vzejde z naší strany, ale víme, že je spousta lidí, kteří dělají GNWP akce po celé republice. Posílejte nám, prosím, informace o koncertech, které pořádáte pod hlavičkou GNWP a my o nich budeme informovat. Posílejte nám vaše vlastní reporty z takových akcí, nebo z akcí, na kterých vystupovaly kapely GNWP podporující a my je umístíme na web. Posílejte nám informace o všech aktivitách, které mohou mít nějakou spojitost s kampaní GNWP a my je budeme zveřejňovat. Piště články, dělejte rozhovory s kapelami – prostě buďte aktivní a dělejte to, co vás baví.

To je totiž naším cílem. Chceme vytvořit informační portál s řadou podpůrných aktivit všeho druhu, který bude spojovat důležité věci se zábavou. Nemá cenu dělat něco, co vás nebaví a co nebaví ani ostatní. Proto také čekáme, že nám dáte vědět, co si o našich aktivitách myslíte, na co bychom se měli zaměřit, nebo na co zapomínáme.

Objevili se lidé, kteří pro GNWP chtěli dělat benefiční koncerty a posílat nám peníze. Samozřejmě, že jsme za takovou aktivitu velmi rádi. Právě tohle je našim cílem. Neomezujte se na nikoho, nečekejte až za vás někdo něco udělá – udělejte to prostě sami. GNWP je myšlenka, kampaň. Ano a v jejím rámci můžete například dělat také antifašistické benefity. Ovšem výtěžek z takových akcí posílejte konkrétním antifašistickým skupinám, které reprezentují antifašistické hnutí, stíhaným antifašistům atp. Jistě si jejich kontakty najdete sami. Nebo za vybrané peníze natiskněte sami antifašistické materiály, vyrobte oblečení, vyrobte novou GNWP propagaci!

I když kampaň GNWP vzešla z hardcore scény, nechceme se omezit jen ni. Jednak proto, že se HC scéna sama spojuje s celou řadou dalších „scén“ (punk, metal, hip-hop), ale hlavně proto, že nás už nebaví škatulkovat lidi podle nějakých pofiderních měřítek.

Kampaň Good Night White Pride je podobná jako je hardcore sám. Není svázaná žádnými pravidly a omezeními a vychází z myšlenky do it yourself. Pokud ji chceš podpořit, použij logo kampaně ve svém fanzinu, v bookletu tvé kapely, na letáčku na koncertě, na pódiu, v klubu, na baru…

Nezapomínejte přitom, že GNWP není jen grafický symbol, ale má hlubší význam. Ukazuje, jak se k náckům kolem nás chovat: netolerovat je nikdy a nikde.

Pokračujte dál, podporujte GNWP!

gnwp.czechcore.cz