Pondělí 25/3/2013

Náckové nejsou na Dropkick Murphys vítáni!

Basák legendární bostonské kapely Dropkick Murphys jasně ukázal, že hajlování nemá na jejich koncertech co dělat. Na konci koncertu v New Yorku, kdy se na podium nahrnuli fanoušci a kapela hrála cover T.N.T. od AC/DC, nenapadlo jednoho z nich nic lepšího, než začít do rytmu hajlovat. To se ale nesetkalo s příliš velkým pochopením jednoho ze zakládajících členů kapely – basáka Kena Caseyho, který jeho pozdrav vůdci odměnil několika ranami pěstí a k nim ještě pár údery jeho nástrojem. Aby bylo jasné, co ho tak rozčílilo, přidal po incidentu ještě vzkaz do mikrofonu, „Nazis are not fucking welcome at a Dropkick Murphys show."

 

Problémy s ultrapravičáky neměla kapela poprvé. Na jejich koncert v Římě si loni v červnu našla cestu i padesátičlenná skupina aktivistů Casa Pound. Fyzicky napadali ostatní návštěvníky koncertu, snažili se propagovat své hnutí máváním vlajkou Casa Pound a posměšně skandovali: „Kde jsou antifašisti?“. Po několika písničkách kapela přestala hrát a zpěvák vyzval neofašisty k odchodu z koncertu: „Nezajímá mě to, čemu věříte. Jestli věříte tomu, co děláte, tak těžko změním váš názor a ani to není moje práce. Jsem tady, abych hrál. Nechte svojí politiku venku!“ Další návštěvníci koncertu vyjádřili svůj názor na přítomnost fašistů skandováním: „Ven, ven, ven!“. Zpěvák následně ještě do mikrofonu vyjádřil svůj názor, že fašisti jsou sráči.

Video klip Dropkick Murphys - The Boys Are Back
 

Dropkick Murphys Singer Beats a Skinhead Giving Nazi Salute Off Stage at NYC Concert (Video)
You can mosh, rush the stage, shout and stomp at a Dropkick Murphys concert, but the Boston rockers draw the line at flashing a Nazi salute.