Michal Sýkora, mezi neonacisty přezdívaný Voják, je se svými více než dvěma metry výšky a váze blížící se 170 kilogramům nepřehlédnutelnou postavou pražské neonacistické scény. Antifašisté ho poprvé zaregistrovali na jaře 2006, kdy se skupinou dalších mladších neonacistů napojených na pražský Národní odpor pokusil napadnout antifašistický koncert ve Vysočanech. Cestou k místu koncertu Sýkora nejprve rozdrtil šestnáctileté dívce úderem baseballové pálky čelist, a když se útočníci dostali k místu konání koncertu, byli obráceni na útěk a Sýkora, mimochodem oblečený ve vojenské maskovací kombinéze a jakéhosi ochranného krunýře, byl následně zadržen policií.
Sýkora byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a jeho obhajoby se ujal advokát, veterán pražské neonacistické scény a spolumajitel neonacistické oděvní značky Grassel, Jakub Trčka. Mezi Trčkovy klienty v minulosti patřil například i další pražský neonacistický psychopat Alan Kapetanovič nebo muži, kteří měli na objednávku severočeských mafiánů zbít tehdejšího šéfredaktora Respektu Petra Holuba. Od soudu odešel s podmíněným trestem a povinností finančně odškodnit poraněnou dívku.
Na podzim 2007 se Michal Sýkora pilně připravoval na demonstraci při příležitosti výročí Křišťálové noci a svým internetovým kamarádům posílal tuto svou fotku v kukle se sekerou a s dovětkem, že ji zasekne do prvního antifašisty, kterého potká.
Sekera se objevila i mezi zbraněmi, které neonacisté odhodili po svém srazu na okraji Prahy před tím, než byli obklíčeni policií. Mezi odhozenými zbraněmi byly i trubkovité výbušniny polepené svastikami a portéty Adolfa Hitlera, výrobcem kterých nebyl opět nikdo jiný než Michal Sýkora.
Domácí výrobou pyrotechniky a zbraní se Sýkora zaobírá velice intenzivně. O své výrobky se neopomíjí podělit jak v ochozech stadionu Sparty, jejímž je fanouškem a chuligánem, a jak ukazují i utržené prsty v Janově i Přerově, tak možná i na neonacistických demonstracích. Tady se můžete podívat na Sýkorovu zkoušku dýmovnice ve vnitrobloku čínžáku.
Krabice podomácku vyrobených výbušek, fotky Sýkora opět neopomněl rozeslat na všechny strany.
Domácí zbraňový arzenál Michala Sýkory. Zaujme zejména "granátomet vlastní výroby" a řetěz, jak říká Sýkorův popisek, s "malím překvapením". Tím překvapením jsou přišroubované břity z mlýnku na maso.
Sýkora se v letech 2007 a 2008 zůčastnil většiny významnějších neonacistických akcí v ČR. Zde například s vlajkou Národního odporu na demonstraci v Brně v roce 2008
Sýkora v modrém tričku a vestě na demonstraci Dělnické strany 1. 5. 2008 v Praze.
Vlevo s pořadatelkou páskou jde Jan Dufek, před časem odsouzený za nedovolené ozbrojování (prodával samopal schopný střelby dávkou), podvod při pobírání sociálních dávek (toho se podle neonacistů dopouštějí Romové) a propagaci fašismu. Během vyšetřování Dufek údajně udal několik svých souputníků, za což si na koncertě neonacistické kapely Sleipnir vysloužil nakládačku a byl z neonacistického hnutí vypuzen.
I když se Michal Sýkora účastní chuligánských bitek na straně ACS, nedělá mu problém se jako zaměstnanec ochranky Prague Security Group nechat najmout na mlácení jiných fanoušků a chuligánů v ochozech stadionu. Prague Security Group je ta samá bezpečnostní služba, kterou si státní vlastník najal na vyklizení squattu Milada.
Michal Sýkora jako chuligán Sparty.
Michal Sýkora jako ochranka na fotbalovém stadionu.
Michal Sýkora jako ochranka na fotbalovém stadionu v akci.
Své politické přesvědčení se rozhodl Sýkora manifestovat i tetováním na svém mohutném těle.
Záda s hrdými Waffen SS.
Krk a hrudník s nápisem Schutzstaffel (Ochranný sbor) a runovým SS.
Lýtko se svastikou.
Za svůj tříletý život neonacistického aktivisty toho Michal Sýkora stihl opravdu hodně. Kromě výše popsaného stačil ještě loni napadnout aktivisty protestující na Andělu proti předvánoční genocidě kaprů, se skupinou dalších neonacistů letos napadnout a těžce poranit v Praze skupinu ukrajinských dělníků, loni ve Vodňanech napadnout Roma (tento incident poté tisk popsal slovy "Ozbrojení Romové se dobývali do restaurace") a svou kariéru završil nedávným proražením lebky člověka původem ze Srí Lanky.