Pátek 23/3/2012

MAYDAY jako akční dny a demonstrace

Nastal čas kdy jsme se rozhodli, že model politického festivalu MAYDAY posuneme dál - alespoň pro tento rok. Čtyři roky jsme se setkávali na Cindě a my stále doufáme, že MAYDAY měl význam a ukázal, že sdílet společné myšlenky a zároveň se u toho bavit lze i dnes bez sponzorů, rozpočtů a ziskuchtivosti. Jenže s ohledem na stávající ekonomické a společenské události se ukazuje, že je potřeba zkusit jiný model - živější, kreativnější a kritičtější.

Upřímně řečeno - všechny dosavadní protesty proti vládě byly bezzubé. Mimo jiné také protože byly zaměřeny jen na snahu opět vyměnit a najít nové politiky. Jenže my nepotřebujeme hledat nové a nové politiky. My potřebujeme kuráž. Jako bychom se stále nenaučili kritizovat kapitalismus jako takový, jako bychom neměli odvahu si připustit, že bychom naší práci, vzdělávání a chod společnosti dokázali organizovat sami. Jako by nám chyběla jednota a to nikoli jednota národní, ale jednota mezi námi 99% společnosti "dole" - jednota mezi studenty různých škol a oborů, mezi nezaměstnanými a pracujícmí, mezi menšinami a většinou... A hlavně mezi námi všemi dohromady.

Proto jsme se rozhodli podpořit Akční dny, které jak doufáme nalijí potřebný "olej" do protestů a otočí jejich směr na skutečné příčiny problémů. MAYDAY tedy letos proběhne během více dní, na více místech a celé akční dny zakončí prvomájová demonstrace.

Aktuální program l termíny l možnosti podpory a propagace najdete na 1maj.cz l Facebook l Twitter