Pondělí 15/9/2008

Loikaemie zpátky zadními vrátky

www.antifa.cz
Kapelu Loikaemie z německého Plauenu není asi nutné nijak zvlášť představovat. Kapela začala hrát v roce 1996 a její počátky se nesly jednoznačně ve znamení úderného a jednoduchého Oi! s klasickými texty o přátelství, alkoholu a životě na ulicích. Díky svému nezaměnitelnému soundu si kapela získala obrovskou oblibu u domácího publika a záhy se stala vlajkovou lodí německé nerasistické skinheadské scény.

Druhá deska z roku 1999 více než potvrdila její ambice a katapultovala kapelu do čela evropské Oi punkové scény. Skupina získala časem kompaktní a syrový zvuk, který nezapřel lehké ovlivnění hardcoreovou muzikou. Jejich aktuální texty se otáčejí i k vážnějším a politickým tématům, ale nechybí ani odlehčené věci, potvrzující, že si kapela zachovává potřebný nadhled.

Loikaemie je dnes známá po celé Evropě a její obliba stoupá. Jejich obrovský hit nazvaný "Good Night, White Pride" se stal hymnou všech, kteří odmítají tolerovat neonacisty. I proto jsou Loikaemie pro německé antifašistické hnutí kultovní záležitost. V říjnu přijedou představit všechny své známé songy a opepří je o novinky z alba "Join The Underground". Loikaemie jsou zpátky zadními vrátky 2.října 2008 od 19.30 v pražském Rock Café!


Loikaemie: Good Night White Pride

Loikaemie: Uns"re Freunde

Trailer DVD 10 let Loikaemie

Nové songy od Loikaemie můžete naposlouchat na jejich myspace.com profilu a u toho si přečíst recenzi na jejich nové album "Join the Underground".


Text Loikaemie
Good Night White Pride

You pick on the weak

Youre only strong in groups Cant do shit on your own

You pick on those who are few

Right winged scum

You have no place in our scene

Right winged scum

We’ll teach you what skinhead really means

Youre the sickness of our generation Youve infested almost every nation

Youre the plague of our society Youre are our most hated enemy

Listen what we have to say: Good night white pride

Only what we have to say: Good night white pride

Good night, good night, good night, good night white pride

Good night, good night, good night, good night white pride

Rozpor v pořadu Ladí neladí 1.-3. díl