Pátek 2/12/2011

Jeff Monson v Moskvě a semináře pro ruské antifašisty

Anarchisté ze skupiny "Autonomní aktivity" a "Live Help" připravili během listopadu v Moskvě (zápas s rusem Fedorem) podnětné a hojně navštívené semináře.

14.listopadu se konal tříhodinový seminář defenzivního systému Kravmaga, který byl zaměřený na obranu, útok a boj s nožem, protože v Rusku je na ulici nůž často používanou zbraní ruských nacionalistů.

19.listopadu se konal další seminář, zaměřený primárně na "grappling" (boj na zemi), který připravil známý MMA bojovník Jeff Monson - mistr světa v grapplingu (CBJJ), dvojnásobný vítěz turnaje ADCC, současný šampion ISKA/SHC a ex-šampión Cage Warriors v težké váze. Přes sedmdesát účastníků a publikum zcela zaplnilo připravenou tělocvičnu. Jeff předvedl postupy a několik triků, které doporučuje v případě, že se dostanete během boje se soupeřem na zem a vyjádřil své potěšení ze seznámení s obdobně smýšlejícími lidmi. 

17. a 18. listopadu proběhly další dva semináře MMA, tentokrát určené pro širší veřejnost. Těmto seminářům věnoval pozornost i prestižní magazín o bojovových uměních Blood & Sweat, kterému Jeff poskytl rozhovor a který připravujeme ke zveřejnění.

Ruští militantní antifašisté doufají, že tyto semináře budou dobrou motivací pro pěstování bojových sportů v anarchistickém a antifašistickém hnutí a to nejen v Rusku.

 

Jeff Monson: The Russia Trip
Well guys I had a very frustrating fight as you know. Trained really hard on getting in on the inside but didn’t carry out the game plan at all for some reason. So basically we ended up having a kickboxing match. That didn’t turn out so good…lol.
 

 

Tričko: "Střízlivá zlá mládež"

 

Tričko: RASH Moscow (Red and Anarchist Skin Heads Moskva)