Pondělí 8/1/2007

Jdem do toho znovu!

www.antifa.czV sobotu 13. ledna 2007 chtějí Otrokovicemi pochodovat fašisté z organizace s názvem Národní korporativisté. Korporativisté vznikli v roce 2005 a ihned se zviditelnili akcemi na podporu známých popíračů holocaustu Zűndela a Irvinga. V minulém roce byli velmi aktivní a na akcích po celé republice hlásali nenávist ke všemu nečeskému, nenárodnímu. Na těchto akcích je čile podporovali militantní neonacisté z organizace Národní odpor. Otrokovice si jako další zastávku nevybrali náhodou.

V jiném kabátě, ovšem stále ti samí fašouni. Tak by se dala charakterizovat sobotní plánovaná demonstrace v Otrokovicích. Již 18. červa 2005 totiž navštívili naše město rasističtí bastardi, kteří se po několika pivech v nádražní restauraci vydali přiopilí na pochod proti drogám a anarchii. Tenkrát se pod hlavičkou Národního sjednocení sjeli z Ostravy, Brna, Olomouce nebo Hodonína. Proti se ovšem postavilo mnoho antifašistů a antifašistek, kteří jim návštěvu pořádně okořenili nejen místní vegetariánskou stravou. A právě antifašisticky smýšlející lidé jsou trnem v oku stále více náckům z celé České republiky, kteří nemohou přenést přes srdce, že v našem městě mohou žít lidé svobodně, bez strachu z napadení ze strany novodobých hitlerovců. Svoboda, tolerance, rovnost, solidarita a rázný odpor proti těm, kteří nám chtějí brát naše práva – to jsou postoje, které nás spojují. Věříme, že každý má právo na svobodný rozvoj svého života, a že svoboda každého jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého jednotlivce. Proto si ani nenecháme diktovat představu společnosti od nějakých tupých bastardů. Od někoho, kdo, kdyby měl tu moc, přenechal by rozhodování nad našimi životy nějakému vůdci ve fašistickém státě. Otrokovice musí zůstat antifašistické!

Ne všude mají především mladí lidé takové štěstí. Poslední medializovaný případ fašistického násilí se udál ve Světlé nad Sázavou a mluví za vše. Takto si novodobá „elita bílé rasy“ představuje svobodné město. Nejde ovšem jen o Světlou. Ostravsko, Severní Čechy nebo Brněnsko jsou regiony, kde dochází často k brutálním útokům na všechny, kteří nesplňují představu správného Čecha nebo Češky podle vzoru ultrapravičáků. Příslušníci alternativních subkultur, etnických, národnostních a sexuálních menšin nebo jen uživatelé měkkých drog (např. kuřáci mariuhany), jsou často cílem napadení ze strany fašistů v těchto regionech.

Žádnou toleranci s těmi, kteří nedokáží tolerovat nic jiného než sami sebe!

13. ledna se uvidíme v ulicích! Milujeme Otrokovice, nenávidíme fašisty!