Pondělí 18/8/2008

Italská inspirace Dělnické strany

www.antifa.czJiž třetím rokem se během léta konal v Itálii velký neonacistický festival za účasti špiček mezinárodní hudební neonacistické scény. Tento festival s názvem Veneto Summer Fest bývá zhusta navštěvován i českými neonacisty, kteří zde čerpají inspiraci pro vlastní aktivity. Nedávo jsme přinesli video z letošního vystoupení kapely Juden Mord. Následující fotografie pocházejí z léta 2006. Pojďme se společně podívat, jak to na podobných akcích vypadá, kdo je navštěvuje a podle jakého mustru se připravoval „Den Svobody“ Dělnické strany v Hradci Králové.

Na následujících fotografiích najdete řadu současných aktivních členů vedení Dělnické strany. Jmenovitě jde zejména o předsedu pražské pobočky DS Patrika Vondráka, předsedu krajské organizace DS Vysočina Milana Hrocha, členy DS Lukáše Roda a Erika Sedláčka (známějšího pod jeho přezdívkou Sedlis-Diehard) a konečně i několik pořadatelů z akcí DS.

Členové Dělnické strany: Lukáš Rod v tričku Národní odpor (1), svolavatel pokusu o pochod Židovským městem Erik Sedláček (2), druhý svolavatel a předseda pražské organizace Dělnické strany Patrik Vodrák (3) a pořadatel na akcích Dělnické strany v tričku se svastikou a nápisem Born to Be Nazi (4). Mimo nich členové Národního odporu Praha, České Budějovice, neonacisté z Plzně a Mladé Boleslavi.

Člen Dělnické strany a svolavatel pokusu o pochod Židovským městem Erik Sedláček v tričku neonacistické kapely Blue Eyed Devils (1), pořadatel na akcích DS a kriminálník Antonín Nedvěd (2), členové Národního odporu Praha, v mikině Imperium Budweiss zpěvák neonacistické kapely Imperium. Uprostřed s prošedivělou bradkou je Big Ed, zpěvák neonacistických kapel Buly Boys a Bound for Glory.

Předseda pražské organizace Dělnické strany Patrik Vodrák (1) zástupce svolavatele při pokusu o pochod Židovským městem a svolavatel neonacistické provokace 10. 11. 2007 a člen DS Erik Sedláček (2) ve společnosti Národního odporu Praha, České Budějovice a Brno.

Člen Dělnické strany Lukáš Rod omámený alkoholem.

Pořadatel na akcích Dělnické strany a kriminálník Antonín Nedvěd.

Atmosféra hrdé árijské sounáležitosti.

Druhý svolavatel pokusu o pochod Židovským městem a předseda pražské organizace Dělnické strany Patrik Vodrák (1), volební leader DS v krajských volbách a vůdce Národního odporu na Vysočine Milan Hroch (2).

Druhý svolavatel pokusu o pochod Židovským městem a předseda pražské organizace Dělnické strany Patrik Vodrák (1), Big Ed a klasická sbírka českých neonacistických špiček.

Druhý svolavatel pokusu o pochod Židovským městem a předseda pražské organizace Dělnické strany Patrik Vodrák (1), pořadatel na akcích Dělnické strany a kriminálník Antonín Nedvěd (2), členové Národního odporu Praha a členové neonacistické kapely Bully Boys.

Člen Dělnické strany Lukáš Rod (1) ve společnosti Národního odporu Praha a České Budějovice. V pravo jeden z organizátorů koncertů Národního odporu, Richard Cypra, popíjející z lahve s etiketou s Adolfem Hitlerem.

Všechny fotografie z neonacistického hudebního festivalu Veneto Summer Fest 2006 najdete v sekci monitoring.