Neděle 11/1/2009

DS parazituje na nezaměstnanosti

www.antifa.czNa neonacisty napojená Dělnická strana (DS) si v sobotu 10. ledna odbyla své první letošní veřejné vystoupení. Asi 60 jejích příznivců si dalo dostaveníčko v Kopřivnici na demonstraci „proti nezaměstnanosti a za sociální jistoty“.

DS přichází s dalším tématem, které trápí mnohé lidi a na němž se snaží parazitovat, tzn. zviditelnit se. Skutečný důvod demonstrace, na níž se neonacisté sjeli do Kopřivnice, charakterizuje její podtitulek: „...volte národní a sociální program Dělnické strany“. DS vidí příčinu propouštění v podniku Tatra Kopřivnice, jehož logem vyzdobila své letáky, ve skutečnosti, že ho vlastní zahraniční majitelé. Člověk nemusí být velkým odborníkem na ekonomii, aby věděl, že když se mu to hodí, propouští jak zahraniční tak český kapitalista. Jeho zájmem není blaho národa, jak si mnohdy fašisté a neonacisté malují, ale vlastní zisk.

Představitelé DS přicházejí se suchým konstatováním, že se propouští (což ví každý i bez nich), a jako řešení nabízejí lidem, aby je ve volbách podpořili. V tomto se tedy nijak výrazně neliší od stran jako KSČM či ČSSD, které problém nezaměstnanosti také akcentují. Selským rozumem si lze odvodit, že jde o klasický volební podvod nikoliv o reálné řešení problému nezaměstnaných.

V Kopřivnici přišla s nesmysly Dělnické strana vyjádřit nesouhlas asi třicítka antifašisticky smýšlejících lidí, kteří kolemjdoucím rozdávali letáky. Antifašisté také poděkovali třem desítkám "autonomních" neonacistů po svém, a ti pak byli nuceni několikrát se proběhnout městem a za následné asistence PČR byli bezpečně doprovozeni na vlakové nádraží, aby mohli bez újmy odjet z města, ve kterém nejsou vítáni.

TEXT ANTIFAŠISTICKÉHO LETÁKU


Pryč s Dělnickou stranou a chcípající ekonomikou!

Probudili jsme se do nového roku 2009 a něco se změnilo. Kapitalismus se po několika letech ekonomického růstu dostal do ekonomické krize. Tato krize se negativně dotýká především zaměstnanců podniků, kteří jsou propouštěni, neboť se ze dne na den stali nepotřební.

Důvodem této krize nejsou zahraniční majitelé firem nebo zahraniční management podniků, jak se nám snaží vnutit neonacisté, které reprezentuje tzv. Dělnická strana. Tato krize by nastala, i kdyby veškerý management a vlastníci firem pocházeli z Čech a Moravy. Důvodem této krize je totiž samotná podstata fungování kapitalismu, který je založen na neustálém ekonomickém růstu a zisku. Ale stejně, jak i ta nejvyšší hora světa má svůj vrchol, má svůj vrchol i kapitalismus. Po vylezení na vrchol následuje již jen sestup. Ten se nejvíce dotkne zaměstnanců (pracujících), ale už ne tak moc managementu, který si schválí statisícové odstupné a začne podnikat někde jinde.

Naši tíživou situaci se budou snažit mnozí zneužít. Mezi nejnebezpečnější patří jistě již zmiňovaná Dělnická strana, za níž se skrývají Hitlerovi pohrobci, kteří by se rádi po našich zádech dostali k moci. Dělnická strana se tváří radikálně, ale řešením není. Její reálnou politikou je naopak štvaní pracujících proti sobě, především kvůli rozdílné národnosti či barvě kůže. Navíc je prolezlá aktivními neonacisty s bohatou kriminální minulostí, kteří by nejraději dostali všechno a všechny pod svoji kontrolu a moc. Dělnická strana neumí zabránit propouštění ani zlepšit situaci pracujících, snaží se jen parazitovat na problémech druhých, aby se zviditelnila a mohla šířit svou zvrácenou neonacistickou ideologii.

Nedovolme neonacistům parazitovat na sociálních problémech!

Dělnická strana není strana dělníků, ale strana vedená rasisty a neonacisty!

Nenechme se rozdělit nacionalismem a rasismem!

Braňme se propouštění sami!

Nechme chcípnout Dělnickou stranu stejně jako tuto na hlavu postavenou ekonomiku!

A na úplný závěr zbývá otázka: Proč nepřijelo do Kopřivnice několik stovek ozbrojených příznivců DS jako do Janova? Prostě se nechystala žádná rvačka.

Související článek

Kandidáti DS: Moravskoslezský kraj

Moravskoslezská kandidátka Dělnické strany pro volby do krajských zastupitelství je poměrně nabitá. Z devatenácti kandidátů zde najdeme celých deset z Havířova, čtyři z Ostravy, čtyři z Orlové a jednu kandidátku z Karviné. zde