Pondělí 20/1/2014

Došlo Mailem - Fuerza Arma

Na jakémsi módním webu firststyle.cz, se objevil článek pojmenovaný "Země česká domov můj aneb parodie na demokracii v ohavném kabátě". Ani jsem článek nemusel pořádně číst, stačil mi titulek abych pochopil o co v něm půjde. Je to jednoduchý - media rozpoutala zběsilou kampaň proti klukům co rapují a trénují bojové sporty a neprávem je označila za nácky. A taky díky tomu jim museli zrušit koncert. Chudáci jsou v tom nevinně, fašisti to nejsou, důkazy nikdo nemá a "demokracie" v Česku tím šíleně trpí. Asi takhle to autor vidí. Nečekaně. A za vším je samozřejmě ulhaná Antifašistická Akce, která si tahá důkazy z rukávu :-) Dáme si však další várku pravdy do papule.

Co mě na tom zaujalo? Je to jednoduchý. Poslední roky jsem si zvykl, že náckové už nejsou co bývali. Už to nejsou ti hrdí válačníci za čistou rasu, otevření násilníci opěvující Hitlerův fašismus. Neonacisté, nacionalisté i neofašisté (ano rozumím rozdílu v těchto pojmech) si dávno osvojili jiné metody. Nechtějí být těmi co šíří strach, raději přijali roli ukňučených lhářů a neustále se obhajujících ukřivděných blbů. Čest výjimkám co pogují někde v hospodě na Slamníku s vyvaleným pupkem a tetováním s totenkopfem. U těch aspoň víme na čem jsme a kde si stojí.
Fuerza Arma se obhajuje jak může, ponižuje se a lže si do kapsy. Divím se, že jim to čest dovolí. Je mi jich líto, chtěli by být rebelové, ale moc jim to nejde.

A teď k faktům: Martin Chalupa, který napsal onen ukňučený článek, kde obhajuje Fuerza Arma - citace: "Hoši nejdou pro ostrá slova daleko a když se na ně podívám, není mi úplně dobře po těle. Jejich hudbu nemusím, až do včera jsem ji neznal a vůbec by mi nevadilo, kdybych o ní do smrti neslyšel. Říkáte si, proč tady řeším jejich zrušený koncert, když bych na něj stejně nešel? Protože to není o mě. Protože chci věřit v demokracii, alespoň občas bych si chtěl myslet, že má šanci." - je typickým kamarádem, ukřivděným pomahčem jakých známe mezi nácky mnoho.

Zde důkaz z autorova faceboku:

Další věc je, že propaguje na svých stránkách i jejich novou streetwear značku Sanctum. Jasně hoši vůbec se neznáte, nikdy jste se neviděli, na koncert bys jim nešel :-) Paráda. Buď se naučte používat internet nebo si raději ty lži líp chystejte.

Snad ani nechtějte vědět kdo je onen údajný romský vystupující, který měl dokázat nerasističnost party Fuerza Arma. To si schovám na příště :-)

A nevěřte ani té pohádce o partě kamarádů věnujících se bojovým sportům. Je to zase tak trochu poloviční pravda. Daniel "Clip" Kataník z Fuerza Arma si objednává anabolický steroidy, aby vypadal jako hrouda. A zbytek party jakbysmet. To není problém dokázat :-) Se sportem to má pramálo společného. Činky, zrcadla a injekční stříkačky ještě hrdinu z nikoho neudělaly. Čestnou výjimkou v partě Fuerza Arma může být rapper Jakub "Pretorian" Gazdík, úspěšný thaiboxer. Jinak se spíš jedná o partu obtloustlých diskotékových hlídačů a vymahačů, kteří mají dost možná sen vydělat nějaké peníze prodejem značky Sanctum. Ta má mimochodem své zákazníky už předem jisté.

Vím co je street rap, vím jak vypadá v polsku,kde jste se inspirovali, ale taky vím, že praví pouliční rappeři by se takhle nechovali. Ti by měli začít tím,že mají svoji hrdost a nelžou si pro prachy na internetu.