Pátek 6/11/2009

Další rasově nečistý nácek...

Není od věci si občas připomenout, co novodobí nacionální socialisté hlásají a dělají. Většinu ze své myšlenkové výbavy převzali z ideové zbrojnice nacistické Třetí říše. Mimo jiné vyhrocený rasismus, antisemitismus a nenávist k homosexuálně orientovaným lidem. Velkým paradox pak nastává, když zjišťujeme, kolik je v řadách těchto rasistů, antisemitů a homofobů jedinců s "neárijským" či přímo židovským původem a osob s odlišnou sexuální orientací.

Paradoxy NS hnutí
Neuškodí si udělat malou rekapitulaci alespoň z materiálů, které jsme již dříve zveřejnili na našich stránkách. Ačkoliv se neonacisté ohánějí bojem proti "cikánským parazitům", kteří prý podvádí a neoprávněně pobírají sociální dávky, nebrání to některým z nich dělat to samé.
Na svých mítincích poslouchají z řad představitelů Dělnické strany (DS) nadávky na politicko-mafiánské kruhy, ale jejich soukmenovcům nedělá problém se právě od takových kruhů najímat na špinavou práci. Dokonce sama DS vznikla podvodem. Neonacisté napadají akce gayů a leseb, ale sami se rádi vzájemně olizují a převlékají do dámského prádla nebo jsou aktivní na seznamkách pro homosexuály. Dělnická strana káže mravy a jejím členům není cizí promiskuita a využívání služeb prostitutek. A dál bychom mohli pokračovat například tím, jak neonacisté bojují proti "multi-kulti", ale snaží se dostat do subkultur, z kterých multikulturalismus přímo čiší nebo tím, jak bojují proti "systému", ale někteří z nich jsou či byli v různých bezpečnostních složkách právě tohoto systému.

A nyní k bodu číslo jedna v agendě neonacistů – rasové čistotě. I tady má neonacistické hnutí máslo na hlavě. Vzpomeňme osud jednoho z nich, který po zjištění, že jeho biologická matka byla Romka, spáchal sebevraždu. Nebo případ neonacisty Jiřího Fouse, který zavraždil antifašistického skinheada Jana Kučeru. Fous byl sice tmavší pleti, dokud se však nedopustil vraždy, vesele hajloval v Příbrami s ostatními místními mladými neonacisty. Ti ho nakonec hodili přes palubu jako bezvýznamného pěšáka, navíc "barevného". Zcela jinak tomu však bývá u prominentních osob v rámci neonacistického hnutí. Když se provalilo na jednu z předních postav Národní odporu, Tomáše Kebzu, že jeho dědeček prošel jako "méněcenný Žid" nacistickými koncentračními tábory, bylo ticho po pěšině. Jeho případ však není ojedinělý. Pojďme se podívat na jeden z dalších.

Není Kostlán jako Kostlán
Když se chystali neonacisté 1.3.2008 pochodovat kolem plzeňské synagogy, chystal se naopak František Kostlán vyjít před synagogu a vyjádřit svůj nesouhlas s touto náckovskou provokací. Byl o tom dokonce natočen dokument s názvem Neonacisté v Plzni.

Po jeho odvysílání se na diskuzním fóru hooligans.cz objevilo mnoho nenávistných a štvavých příspěvků, odkazujících na židovský původ Františka Kostlána. Podobnou rétoriku náckové rádi využívají při jakékoliv možné příležitosti. Například ostravský neonacistický chuligán s přezdívkou Apple.Boy 9. října 2008 napsal "Kostlan je obycejny spinavy Zid, necekejte od neho zazraky. Jinak pokud me pamet neplete je to ten samy clovek co tak dojemne plakal u synagogy v plzni s tou jeho zidovkou."

V případě Františka Kostlána ale neplatí přísloví o jablku, které nepadá daleko od stromu. Tím pomyslným jablkem je v tomto případě jeho syn David Kostlán, dlouholetý pražský neonacista. David Kostlán se pohybuje v okruhu neonacistů z pražských Modřan a Lhotky a neonacistů pochybujících se v prostředí chuligánů pražské Slavie. Na ultrapravicové scéně o sobě dává znát od začátku této dekády. Nechyběl na akcích Národně sociálního bloku (NSB), Pravé alternativy (PA) či Vlastenecké fronty (VF), a nově ani na demonstracích Národního odporu (NO), Dělnické strany (DS) či Autonomních nacionalistů (AN).

David Kostlán jako mladý naziskin na demonstraci NSB v Praze 28.10.2001. V čele transparentu trio Michal Podolák, Jan Kopal a Roman Elmar Skružný.

David Kostlán 28.10.2003 na demonstraci VF v Praze.

4.9.2004 si David Kostlán s kumpány vyrazil na koncert kapely Randall Grupe.

David Kostlán 1.5.2006 na demonstraci NO Praha.

1.5.2007 v Praze na akci pořádané VF.

17.11.2007 na "Pohřbu svobody slova" (vlevo), který pořádali aktivisté AN Lhotka, v jejímž okruhu se David Kostlán pohybuje.

David Kostlán na demonstraci DS 1.5.2008 ve společnosti aktivistů AN Lhotka.

Neonacisté sami proti sobě
Podobné případy jako tento jasně ukazují dokonce i na příkladu takového hnutí, kterým to neonacistické je, že nenávistné rasové teorie a antisemitismus jsou zcela scestné ideové platformy. Ať jsou neonacisté jacíkoli, sami jsou ukázkou, že se dokáží přátelit, spolupracovat a respektovat mezi sebou lidi, kteří neodpovídají jejich rádobyárijským rasovým normám. Samozřejmě zpravidla do okamžiku, než se onu skutečnost nečistého původu o své konkrétním soukmenovci či soukmenovkyni dozví. A někdy ani to nevadí, jak ukazuje příklad Tomáše Kebzy. Dá se tedy s klidným svědomím říci, že praxe nacionálně socialistického hnutí zcela jasně popírá jeho vlastní ideová východiska. Neonacisté hlásají antisemitismus, ale sami jsou důkazem, že jde o nesmysl. Nezáleží totiž na tom, s jakým původem se kdo narodil, ale na jeho konkrétních činech a chování.