Neděle 14/12/2008

D13: Projev autonomních antifašistů

www.antifa.czV rámci antifašistické demonstrace, která proběhla v sobotu 13. prosince v centru Prahy, promluvilo několik řečníků. Zřejmě nejmilitatntnějším příspěvkem byl projev zástupce autonomních antifašistů.

My jsme autonomní antifašisté!

Dnes, 13. prosince cítíme potřebu vzkázat neonacistickým násilníkům, kde si stojíme a jak budeme reagovat na jejich násilné projevy, ať již ty veřejné, například v Janově, nebo ty, kterých si media tolik nevšímají – např. ve Strakonicích, kde fašisté pobodali mladého muže, který je konfrontoval při jejich opileckém hajlování.

Jsme autonomní antifašisté, kteří se nezdráhají použít jakékoliv prostředky proti všem projevům fašismu, rasismu a antisemitism, jsme antifašisté, kteří dnes a denně riskují svoje pohodlí a konfrontují tuto novodobou fašistickou špínu vždy, když to nejméně čeká, jsme antifašisté, kteří se budou vždy v čele a vždy v první řadě obětovat pro svobodný život všech, kteří jím nepohrdají.

My jsme pravá tvář antifašismu, a tak jako mohou být naši předkové hrdi na metály a vyznamenání za boj proti fašistům, tak stejně tak i my jednou budeme hrdi na svoje činy, bez ohledu na represivní složky, které nám rozdávají paragrafy namísto čestných řádů nebo bez ohledu na laxní a znuděnou veřejnost, která bude doma u televize neonacistům při jejich trestných výpravách tleskat bez jakéhokoliv zájmu podívat se systému kriticky do očí a pojmenovat kořeny a problémy rasismu a xenofobie obecně.

Tak jako bojovali naši předkové proti vzniku fašistické ideologie v Itálii, tak jako bojovali naši předkové proti fašismu v obou světových válkách, tak i my se dnes a denně stavíme novodobým fašistům (ať už jsou schovaní pod jakoukoliv organizací či politickou stranou) a rozhodně v našem úsilí nepolevíme!

V našich srdcích hoří plamen nenávisti a zároveň hrdosti na všechny, kteří v našem boji položili životy, ať již našich kamarádů z Čech nebo z kterékoliv jiné země. Vzpomeňme na Jana Kučeru, který se otevřeně postavil ozbrojenému fašistickému parchantovi a zaplatil vlastním životem, za všechny své násilné projevy budou neonacisté pykat, mohou očekávat naši adekvátní, cílenou a konkrétní reakci!

Smrt fašismu !