Pátek 18/6/2010

Bury my Sins & Julith Krishun

Všechny tři kapely se v regionu představí poprvé. A co je na nich tak zajímavého, že by jsi neměl zůstat sedět doma a přijít? Je to angažovanost. Nejde samozřejmě jen o bannery na podporu různých nejen antifašistických aktivit (které mimochodem řada českých kapel ignoruje). Kolik znáš českých kapel složených z pětatřicátníků, které by zastávaly podobné názory? Kdy jindy jsou tyto naše postoje potřeba více, než když se náckové snaží vtírat na hardcoreové koncerty jako tomu bylo třeba u Terror.

Bury My Sins z pomezí německého Erfurtu/Bad Hersfeldu vznikli původně jako vedlejší projekt členů lokálních youth crew kapel. Vášeň pro metal švédského střihu přerostla v závislost, která změnila původní stylové zaměření. V roce 2005 vznikla nahrávka Today’s Black Death na Circulation Records (vrchol kapely byl spojená se spoluprací s Narziss, Heaven Shall Burn nebo Faust Again). Bury My Sins pronikli do povědomí hardcore kids a zůstávají věrní svému prostředí - většina koncertů probíhá ve squatech nebo youth centrech. O dva roky později natáčejí klíčovou desku King Of All Fears pod hlavičkou Guideline Records a taktovkou studia Rape Of Harmonies, které má dnes podobný status jako švédské Sunlight Studio (snad všechny zásadní švédské death metaly první poloviny 90. let). Ačkoliv výsledek nepopírá kořeny německého metalcoreu, je z nahrávky cítit hodně švédský zvuk a celková atmosféra opět připomíná kapely, které vzešly z hardcore (viz Himsa, Darkest Hour nebo Heaven Shall Burn).
Letošní rok kapela zahájila novou nahrávkou Rats (kolaborace Damage Done Records & německé stálice Sharkmen Records (War From the Harlots Mouth, Miles Away nebo Molotov Solution). Deska vyšla jako MCD i 10”. Účinkování v ČR lze tedy považovat jako malou release party.

Bury my Sins About Hope

Bury my Sins na koncertě doplní další německá kapela Julith Krishun. Rychlá chaotická jízda ve stylu starších Converge nebo Cursed. V sestavě jsou členové The Tangled Lines a Kommissar X.

Julith Krishun na Fluff festu 2008

Sekundovat oběma kapelám budou lokální Nullus Sumz Nivnice. Kapela, která snad hraje častěji v Praze v klubu 007 než moravských končinách. Absolvovali zde koncerty například s Horse the Band, Burnt by the Sun či Narrows. Jde o dost divoký a agresivní mix ve stylu Meshuggah. Věř, že tahle kapela bude na Moravě jen těžko hledat konkurenci.

Nullus Sum Disinfection

Na koncertě bude možno shlédnout putovní výstavu Oběti neonacismu po roce 1989, která započala svoji cestu v památníku Lidice. Jak už bývá zvykem, zlínský koncert je benefiční na lokální antifašistické aktivity. Všechny předešlé koncerty se povedly,(hlavně díky vám všem,kteří na ně chodíte) proto nic nebrání tomu, aby to vyšlo i nyní. Příjď a podpoř kapely s jasnými postoji a zároveň lokální Antifašistickou akci (AFA).

Bury My Sins a Julith Krishun budou kromě Zlína hrát také 26.6 v Žilině v klubu Boonker a 27.6. v Praze na 007. Jestli to máte do Zlína daleko, můžete podpořit právě tyto koncerty. Pozvánku na ně a recenzi na desku "Rats" si můžete přečíst zde a zde.