Úterý 10/2/2009

Bude nová proklausovská strana hnědá?

www.antifa.czČeští neonacisté jsou již druhým rokem ve fázi, kdy se snaží o průnik do oficiální politiky. Zdá se, že dokonce začínají uvažovat minimálně o dvou frontách. Od poloviny roku 2007 vstupují do Dělnické strany,
kde ovládli aktivní členskou základnu, regionální vedení strany i tzv. Ochranné sbory.

V těchto dnech se připravuje vznik nové pravicově profilované strany odštěpené od ODS a podporované prezidentem Klausem pod názvem Strana svobodných občanů, často uváděné pod kratším názvem Svobodní. Svobodní si mimochodem říkala i strana rakouského ultrapravicového populisty Jörga Haidera, který nedávno zemřel opilý po automobilové nehodě cestou z gay klubu i předchůdkyně německé neonacistické NPD, známá pod zkratkou FAP (Freiheitliche Arbeiter Partei).

Nedávno se k nám dostal zajímavý text, který je výzvou k organizovanému vstupu neonacistů do této nově vznikající politické strany. Neonacisté správně chápou, že buržoazní systém politických stran dávno není (pokud vůbec kdy byl) primárně o nějakém souboji idejí, ale o technologii moci a výtahu k násilím garantované možnosti k rozhodování o životech druhých a prospěchu, který z takové pozice plyne. Proto pro ně nemůže být problémem angažovat se v Dělnické straně, jejíž program je ryze levicový, stejně jako v tvrdě pravicové straně okolo šéfa Klausem založeného think tanku CEP Petra Macha, která má být ještě pravicovějším a nacionalističtějším odštěpkem ODS.

Ani spojení neonacistů s ODS není v historii výjimkou. Členem ODS byli v minulosti například plzeňský neonacista Štěpán Sládek nebo svolavatelé neonacistických demonstrací Václav Bureš z Přeštic nebo Martin Bacík z Bohumína

Iniciativa českých fašistů a neonacistů není zcela nelogická i z toho důvodu, že mezi zakládajícími členy Strany svobodných občanů najdou názorově spřízněné jedince, kteří už v politickém žebříčku dostoupali na pomyslný vrchol. V sekci Podporují nás na webu „Svobodných“ tak nalezneme poslankyni za ODS Alenu Páralovou a poslance Juraje Ranince (v současnosti nezařazený). Oba dva se spolu se čtyřmi dalšími politiky ODS proslavili společným podpisem s českými fašisty, neonacisty a antisemity pod peticí D.O.S.T z listopadu roku 2007.

Další názorovým souputníkem je i senátorka Liana Janáčková, která proslula rasistickými výroky na adresu Romů. Na druhou stranu ale nelze tvrdit, že by odštěpenci z ODS byli neonacismu nějakym způsobem globálně nakloněni, už jen pro jejich proizraelskou a proradarovou profilaci.

Nejsme schopni s určitostí říct, jak velký faktický ohlas bude mít výzva, kterou si můžete přečíst pod touto glosou. Myslíme si, že nepříliš velký. Neonacisty tlačí čas, ustavující kongres strany bude již za týden a tato výzva se mezi neonacisty začala šířit nejdříve někdy v polovině ledna. Druhým důvodem je, že většina neonacistů, kteří mají chuť a vůli se angažovat v oficiální politice již zakotvila v Dělnické straně. Přesto si ale myslíme, že následující text za zveřejnění stojí, protože minimálně poskytuje zajímavý a cenný ucelenější náhled do myšlení neonacistů a neofašistů usilujících o uchopení moci "demokratickou cestu".

Vysvětlivky k některým pojmům použitých v textu:

Pružinský: Václav Klaus, o kterém se čeští antisemité domnívají (zřejmě mylně), že pochází z židovského rodu Pružinských z Haliče

nacionalisté: zde ve smyslu korektnějšího pojmenování (neo)fašistů

narodni socialiste: zde ve smyslu korektnějšího pojmenování (neo)nacistů

"budoucnost bílých dětí": narážka na neonacistické heslo 14 Words

"náš čas přijde": nacistické heslo užívané hitlerovci před nástupem k moci

Kamaradi a kamaradky!

Jiste všichni vite ze vzniklo nekolik pravicových stran. To by pro nas nacionalisty mohla byt velka sance. Měli bychom se pokusit nejakou z těchto stran infiltrovat a převzít nad ni kontrolu, coz by u nove vznikle strany nebylo prilis obtizne. Nejlepší by bylo vstoupit do Strany Svobodných obcanu (SSO), kterou zalozil Petr Mach, poradce presidenta Pruzinskeho.

Je mi jasne ze tato strana je stranou protinarodni, uz jen proto ze v sesticlenem pripravném vyboru jsou minimalneě dva Zide a stranu podporuje dalsi Zid Pruzinsky. To ovsem neznamena ze by se tato strana nemohla zmenit, pokud by do ni vsoupily stovky nacionalistu a zalozili bunky v nadpolovicni vetsine stranickych organizaci, mohli by na stranickem sjezdu prevzit nad stranou kontrolu. SSO se diky velke autorite Pruzinskeho temer jiste dostane do parlamentu a my bychom tak konecne měli v parlamentu pronarodni stranu.

Ted volim Delnickou stranu ale myslim si, ze i kdyz Delnicka strana zaznamenala v poslednich volbach uspech neverim ze by mohla ziskat podporu vetsi casti volicu. DS, nebo strana která ji nahradi, pokud bude zakazana, se snad drive nebo pozdeji také do parlamentu dostane ale jeji preference se budou pohybovat mezi 5-10% jako tomu bylo v devadesatych letech u Sladkovych republikanu. Na zisk vetsiho mnozstvi hlasu si myslim ze v soucasne době není nadeje. Když porovname preference nacionalistickych stran v ostatnich evropskych zemich, vidime ze silne nacionalisticke strany existuji jen v zemich které jsou budto tezce postizeny pristehovalectvim (Francie, Italie, Belgie, Rakousko, Svycarsko, Norsko, Dansko) nebo je tam problem s Cikany a dalsimi narodnostnimi mensinami (Slovensko, Madarsko, Rumunsko, Bulharsko) a nebo tam velka část naroda zije v chudobe (Polsko, Rusko, Balkan). Ceska Republika nastesti zadne podobne problemy nema a pokud se situace v nasledujicich letech nejak vyrazne nezhorsi, nevidim tady sanci na to, aby DS nebo jina otevrene nacionalisticka strana oslovila velkou část volicu. Na zisk vetsiho mnozstvi hlasu ma sanci jen strana která si muze dovolit utratit desitky milionu na volebni kampan. Program DS je nejlepsi a kdyby DS mohla dat za kampan do parlamentnich voleb 50-100 milionu jako to delaji ODS a CSSD tak by ziskala tolik hlasu co oni. To je však zcela nerealne, strany ziskavaji peníze z clenskych prispevku coz je u velkých stran zanedbatelne, členské prispevky tvori malou část jejich prijmu, a především ze statnich prispevku za volby a ze sponzorskych daru. Statni prispevek ale dostavaji jen parlamentni strany a firmy a bohati podnikatele sponzoruji jen strany, které mají realnou sanci dostat se k moci nebo se alespon stat soucasti vladni koalice. Proto DS nikdy nedostane vetsi mnozstvi penez od sponzoru a nebude si moci dovolit tak nakladne volebni kampane. Navíc proti ni stoji vsechna mainstreamova media. Jeste dulezitejsi je to, ze i kdyby prece jen jednou DS vyhrala volby, systém se nikdy moci nevzda.

Musime si uvědomit, ze jakmile by se DS dosahla uspechu ve volbach vsechna media by se ji snazila pospinit, policie by zacala vymyslet kauzy, ve kterych by ocernovala predstavitele DS, z Vandase a dalsich funkcionaru by novinari udelali sexualni devianty (viz Jorg Haider) policie by je zacala obvinovat se spoluprace s mafii atd. a mozna ze by mnozi funkcionari skutecne skoncili ve vezeni. A podobne veci dokazi cast volicu odradit, jak jsme videli ve volbach v roce 1998 kdy se systemu podarilo znicit Sladkovy republikany. Pokud by i přes to vsechno DS jednou ziskala takovou podporu ze by mohla vyhrat volby, systém by proste volby zfalsoval. Vzdyt by to nebyl tak velky problem, ve volbach nerozhoduji ti, kteří hlasuji ale ti co scitaji hlasy. A vlastne se nasim lzidemokratickym politikum ani nemuzeme divit. CSSD predala po prohranych volbach moc do rukou ODS protože vedela ze nejpozdeji za ctyri roky bude znovu u moci a ze ODS az prohraje volby stejne snadno preda moc CSSD. Pokud by ale vyhrala DS tak by ji politici moc nepredali, protoze by vedeli ze DS by se uz nikdy moci nevzdala. Vy na miste lzidemokratickych politiku by jste predali moc nekomu kdo vas necha zavrit?

Pokud bychom však ovladli SSO situace by byla jina. Tato strana nepochybne bude dostavat velke peníze od sponzoru a jiz v lete dostane mnohamilionovy statni prispevek za volby do Evropskeho parlamentu a pristi rok za volby do parlamentu. SSO tedy bude disponovat velkymi penezmi na volebni kampan, SSO také podporuje Pruzinsky, kteří ma mezi lidmi velkou podporu, a budou ji podporovat i nektera mainstreamova media. Proto ma sanci dostat 20-30% hlasu. SSO je podle meho nazoru v budoucnu schopna dokonce sestavit vladu.

Ovladnuti této strany by v soucasne době nebyl velky problem. V Ceske republice sice není demokracie, ale v ramci stran je vnitrostranicka demokracie, do cela strany se muze dostat i clovek, který je systemu nepohodlny, jako se to stalo u lidovcu kde delegati zvolili predsedou Cunka. SSO je strana která zatím nemá mistni organizace ani clenskou zakladnu. Zatím strana ještě ani nebyla zaregistrovana, nejprve potrebuje nashromazdit tisíc podpisu. Mozna bychom ji mohli pomoci tyto podpisy nasbirat a ihned jak bude strana zaregistrovana tak do ni vstoupit a stat se zakladajicimi cleny. Ns sjezdu bychom pak zvolili do predsednictva a do ustredniho vyboru sve lidi. Jsem presvedcen ze by na to stacilo pomerne malo lidi, staci abychom na sjezdu meli vice nez polovinu delegatu a na jejich zvoleni staci nadpolovicni vetsina clenu mistnich organizaci, které budou delegaty volit. Nacionalisticka bunka nemusi byt v kazde mistni organizaci SSO ale jen ve vice nez polovine organizaci. Nadpolovicni vetsina clenu v nadpolovicni vetsine organizaci znamena jen o něco vice nez ctvrtinu clenu strany pokud budou vhodne rozmisteni (clovek nemusi byt clenem mistni organizace strany v miste sveho bydliste). Protože SSO jako nova strana nebude mit mnoho clenu stacilo by na jeji ovladnuti několik stovek nebo maximalne tisicovka clenu, coz by jiste pro všechny nacionalisticke organizace nebyl problem, clovek nakonec muze zapsat do strany i manzelku, rodice, babicku a dedecka pripadne další pribuzne.

Do strany by však nemeli vstupovat lide, kteri jsou verejne znami jako „extremiste" nebo kteří kandidovali ve volbach za DS, protože toho by si vedeni strany i media vsimly. Vudcove nacionalistických organizaci a verejne znami lide by primo do strany prozatím nevstoupili a jeji cinnost by ridili z povzdali prostřednictvím svých pratel, kteri by byli ve strane. Infiltrace by probihala tak, ze by se zastupci jednotlivych nacionalistickych organizaci v jednotlivych krajich sesli a dohodli se ve kterych mistnich organizacich SSO bude zalozena nacionalisticka bunka. Clenove bunek by na schuzich nesmeli projevovat sve skutecne politické presvedceni, vlastne by ani na schuze nemuseli chodit, dulezite by bylo jen to aby prisli na volebni schuze kde se budou volit delegati na sjezd a tam by zvolili sve cleny jako delegaty.

Ani jednotlive bunky by spolu nemusely komunikovat, stacilo by mit domluvena nejaka poznávací znameni ci hesla kterými by clenove jedne bunky poznali clena jiné bunky ve strane. Na sjezdu bychom prevzali kontrolu nad stranou, ale i nadale bychom nesmeli prilis nahlas davat najevo sve skutecne cile, dokud bychom nevyhrali volby, abychom neodradili stredove volice a neztratili podporu podnikatelu, firem a medii . Muzete namitnout ze by se takto velka akce nedala utajit ze by si clenove strany, kteří by byli proti nam mohli vsimnout ze ve stane jsou „extremiste" Je to mozne ale i kdyby ano tak by odhaleny nacionalista ze strany odesel nebo byl vyloucen ale to by na věci nic nemenilo a není prece mozne odhalit kazdeho. Ten kdo není prilis znamy by mohl tvrdit ze svoje nazory zmenil a dnes jiz neni „extremista". Dalsi mozna namitka je ze by to oslabilo DS. Ja si však myslim ze nikoliv.

Dokud bychom neziskali kontrolu nas SSO mohli bychom nadale tajne volit DS a především obe strany jsou zamerene na jiny okruh volicu, DS je strana kterou voli radikalove kteri nesouhlasi se systémem, kdezto SSO budou volit tradicni pravicovi volici, lide kteri se systemem souhlasi ale nesouhlasi s Lisabonskou smlouvou, s korupci, kriminalitou a dalsimi excesy systemu, nechteji však system primo odstranit. SSO navic muze ziskat bohatsi cast volicu, kterou DS tezko oslovi.

Pokud se i DS dostane do parlamentu bylo by to uplne nejlepsi protože SSO a DS by spolu jednou mohly sestavit vladu. Jediny problem by byl kde vzit lidi na vedouci pozice ve strane, musí to byt lide starsi (predsedovi nebo místopředsedovy strany nemuze byt 25) pokud mozno vysokoskolsky vzdelani a především nesmi byt policii ani mediim znami jako „extremiste". Tento problem je však zatim predcasny a protože lidi na vedouci pozice není třeba mnoho jiste se najdou.

Verte ze tento plan je docela snadny a v historii se podobne veci jiz povedly, Zide podobnym zpusobem ziskali moc v Americe i v zapadni Evrope. Pokud se rozhodnete zucastnit se planu muzete tento email rozeslat vsem bunkam vasi organizace a pripadne i jinym nacionalistickym organizacim, na které se mi nepodarilo ziskat email (poslal jsem to jen na vyse uvedene emaily), email se vsak nesmi dostat na verejnost nebo do rukou policie. Není to sice nic nelegalniho, ale v pripade prozrazeni by vedeni SSO jiste udelalo opatreni k provereni všech clenu aby infiltraci zabranilo.

Vim ze my mame odlisne nazory ze jsou mezi nami lide kteří se hlasi k ruznym ideologickym smerum. Ja jsem nacionalista, v soucasnosti nejsem clenem zadne strany ani organizace a verejne se neangazuji, jmeno je samozrejme falesne. V CR je nacionalistu docela dost, funguje zde cela rada organizaci a stacilo by se jen sjednotit. Musíme zapomenout na vzajemne rozpory a divat se na to, co nas spojuje, a to je odpor k systemu a boj za existenci naší rasy a budoucnost bilych deti, ale NEPRITEL MEHO NEPRITELE JE MYM PRITELEM. Proto by jsme se neměli vyhybat spolupraci s nikym bez ohledu na ideologii které veri. Situace je tak vazna ze se musí spojit vlastenci, nacionaliste i narodni socialiste, křesťane, pohane, ateiste atd. Ideologicke spory si muzeme nechat na dobu az budeme ve vlade, do te doby musime tahnout za jeden provaz.

Hlavu vzhuru

Nas cas prijde!