Středa 29/3/2006

Antifa někdy nemusí být Antifa

www.antifa.czV neděli 19. března 2006 kolem půl jedenácté večer napadlo žižkovský klub Nakashi zhruba 7 neonacistů. Poničili vybavení klubu a zranili 2 návštěvníky. Na tom by nebylo nic divného, kdyby při tom nebyli maskováni kuklami a vydávajíce se za antifašisty neřvali „Antifa“. Nakashi je normální klub, kde alkohol teče proudem a THC proudí krví. Proč neonacisté klub napadli a vydávali se přitom za antifas?

Je nad slunce jasné, že za tímto útokem nestáli žádní antifas a útok provedli neonacisté, kteří se pouze za antifašisty vydávali. To ostatně dokládá i příspěvek v diskuzi na stránkách odpor.info. Tato taktika bojovníků za bílou rasu není nijak nová. Podobnou akci předvedli poblíž jedné z brněnských prvomájových antifa-demonstrací. Převlečeni za punkáče se tehdy snažili (zřejmě členové JKG) napadat příchozí účastníky a účastnice anarchistické demonstrace. Co tím chtějí dokázat? Možná si jen chtějí zajistit lepší přístup k obětem svých útoků, ale zřejmě chtějí spíše zasít semínko nedůvěry mezi jednotlivé antifa smýšlející skupiny lidí nebo obecně vzbudit nedůvěru k antifašismu jako takovému. To se jim samozřejmě nemůže povést. Každý jenom trochu normálně smýšlející člověk pochopí, kdo za takovýmto bezdůvodným a na hlavu postaveným útokem stojí a že to rozhodně nejsou a ani nemohou být antifašisté a antifašistky. Navíc se dá i poměrně brzy díky vzájemné komunikaci a solidaritě zjistit, že to skutečně nebyl žádný antifa útok.

Nedělní napadení Nakashi také do určité míry souvisí se sobotním (18/3) napadením koncertu v klubu Modrá Vopice (viz článek níže). Je docela dost možné, že útok provedla tatáž skupina. Naplánovat si akční víkend je jednoduché, provést ho je složitější, ale nejsložitější je nést za všechno následky.

Proti fašismu a kapitalismu, za rovnost a svobodu!

+ Varování pro všechny ostatní - může se to příště stát i vám - nevěřte neonacistům schovávajícím se za antifašistickou maskou!