Sobota 13/12/2008

Alexandros - solidarita!

www.antifa.cz

Jak jistě víte z médií, poslední týden je Řecko ve víru rozsáhlých protisystémových nepokojů, které jsou výrazně pod vlivem tamější silné anarchoautonomní scény. Tyto bouře jsou reakcí na smrt mladého aktivisty Alexandrase Grigoropoulose, který byl zavražděn rukou policejního zabijáka.

Hněv protestujících se obrátil především proti symbolům státu a kapitálu. Vypálené banky, zničené luxusní obchody, policejní stanice v obležení molotovů a jako vrchol všeho zapálený vánoční strom před parlamentem a anarchisté zpívající koledy. Média jako obvykle mluví o vandalismu, poškozování soukromého vlastnictví a anarchii. Pro nás jsou tyto obrazy pozitivně mířeného násilí podnětem k tomu, abychom nezapomínali, že násilí a ničení je často to jediné, čemu systém rozumí, protože je to to jediné, k čemu se sám uchyluje a na co si uzurpuje mít monopol. Kolébka demokracie Řecko nám ukazuje, co znamená demokracie a jak se bránit státnímu teroru.

Zavražděný Alexandros byl jeden z nás. Proto jsme se rozhodli i my uctít jeho památku a připomenout současné události v Řecku. Sešli jsme se proto spontánně ve středu 10. prosince u rezidence řeckého velvyslance. Položili jsme kytici, zapálili svíčky a vylepili plakát.
Druhý den se konala před budovou Řeckého velvyslanectví demonstrace pořádaná Československou anarchistickou federací, evidentně dělá policii pieta za zavražděného mladíka velké starosti, proto byla přítomna ve zhruba trojnásobé přesile, za silné podpory "tajných" fízlů kteří natáčeli a fotili jak při soutěži miss. Bylo zapáleno několik svíček, položena květina a přečten projev. Poté se aktivisté, za vydatného dohledu PČR rozešli.

Alexandro, nezapomeneme - boj pokračuje !!!
řecká


řecká


řecká