Úterý 10/6/2014

29.7 Benefit pro ABC

29. července proběhne v Praze po delší odmlce další benefiční koncert pro Anarchistický černý kříž, který se tentokrát uskuteční v Café na půl cesty na Pankráci a podpoří ho dvě kapely z Nizozemí a jedna z ČR:

Landverraad je kapela, která v Café NPC vystoupí už potřetí. Jejich muzika balancuje někde mezi hardcore a power-violence a jejich koncerty jsou doprovázené neobvyklou, ze řetězu utrženou show – zvířecí převleky, anarchističtí superhrdinové a superhrdinky, dlouhé proslovy, divadelní scénky či kvíz na téma historie anarchismu v zemi, kde zrovna vystupují – to vše se může na koncertě nizozemské Vlastizrady přihodit. Sami sebe popisují jako partu nasraných děcek, co hrají rychlou muziku, jezdí na kole a pálí vlajky. Nedávno jim vyšlo split LP s běloruskými Monday Suicide.

Bandcamp profil

Lawine jsme mohli vidět před rokem a půl v Praze na Sedmičce a teď do Prahy dorazí v trochu pozměněné sestavě. V jejich hudbě se odráží vliv norských The Spectacle nebo Catharsis a jejich vystoupení jsou plná energie a zuřivosti. Členové Lawine si prošli kapelami Sloth, Sand Creek Massacre nebo Tyrannicide a angažují se v kolektivu známého squatu De Grote Broek v Nijmegenu, či v nizozemské buňce ABC. Bubeník Eric také stojí za labelem Rope or guillotine records.

Bandcamp

Remek je striktně DIY kapela z Prahy a okolí, kterou jsme mohli na Půlce vidět už nespočetněkrát. Jejich tvorba se dá popsat jako mix mezi hardcore a emo s politickými texty na hodně osobní úrovni. Hodně uvěřitelný punk v tom nejlepším slova smyslu. Před nedávnem jim vyšla nová deska, kterou představí v Praze vůbec poprvé.

Remek Web
Bandcamp

Anarchist Black Cross