Čtvrtek 17/4/2008

1.máj: festival proti rasismu

www.antifa.czNáckové v Praze, v Plzni, v Jihlavě… Náckové všude, kam se podíváte. Všimli jste si? Tohle nejsou ojedinělé akce. Tohle je trend. Nebezpečný trend posledních měsíců. Aktivity neonacistů jsou na vzestupu. Uděláte s tím něco? Chcete, aby se ulicemi vašeho města promenádovali náckové pod policejní ochranou? Dovolíte, aby se náckové cítili jako doma všude, kde si nahlásí jeden ze svých pochodů? A nebo jim chcete říct jasné NE?

Jedním z tahů, kterým na sebe chtějí neonacisté v posledních letech upoutat pozornost, je i snaha „zmocnit se“ 1. máje. Letos budou zřejmě náckové z celé republiky ten den pochodovat pražským Žižkovem. Nevíme, jak bude jejich akce vypadat. Zda je policie bude chránit nebo rozhánět. My ovšem jejich provokaci chápeme jako jejich prohru. Vytlačili jsme totiž neonacisty z centra města. A jestli chtějí náckové něco vzkázat negrům, rákosníkům, židákům a další „špíně“? Ať to nejdřív řeknou nám na Císařské louce. Tam budou ten den jen „barevný.“

1. máje se bude konat na Císařské louce v Praze 5 Festival proti rasismu – tam budeme všichni „barevný“. Na Císařskou louku exkluzivně zavítají švédští The (International) Noise Conspiracy, punkrockoví buřiči, kteří vyprodávají stadiony, aniž by ze svého poselství jakkoliv slevili. Jde o jejich jediný koncert v Evropě tohoto jara! Z domácí scény se představí nekompromisní hiphoper Wladimir518, výtečná česká ska kapela Fast Food Orchestra, následují veteráni noise hardcoru Gnu. Další várku hip hopu naservíruje Jay Diesel a našláplý punk dodají Die Outsiders. Další pestrou hudební směs vám nabídne DJ stage.

Na místě budou také stánky hnutí, organizací a skupin, které kriticky přistupují k současné společnosti. Ochrana práv zvířat bude podpořena vegetariánským i veganským občerstvením. Součástí programu budou i sportovní atrakce, workshopy a žonglování, tetovací salón, čítárna, promítání dokumentů, dětský koutek pro rodiny s dětmi. Noční atmosféru oživí fireshow. Akce je připravená na dobrovolném základě, proto je také vstup na festival zcela zdarma. Po skončení akce vás zveme na afterparty do holešovického clubu Cross.

Hlavní je ale hlasitý vzkaz, který by neonacisté měli slyšet: "Nebojíme se vás. Budeme se bavit v den, v který vy chcete na lidi pouštět hrůzu. Bude nás hodně, určitě víc než vás. Město není vaše, zapamatujte si to. A co je nejdůležitější – VŠICHNI jsme barevný. Ne jen pár náhodných obětí, na které v přesile zaútočíte kdesi v temné uličce. VŠICHNI jsme barevný.“

Kde?

1. května 2008 14:00 – 22:00 Fun Island Císařská louka Praha 5

Vstup

ZDARMA!

Informace

oficiální web Festivalu proti rasismu zde

Kontakt
info (zavináč) festival-proti-rasismu.cz

Podpora

Umísťujte na internetu banner, adresu webu nebo plakát zde v jpg l zde v pdf


The International Noise Conspiracy

Capitalism Stole My Virginity

The International Noise Conspiracy

Smash It Up

Jay Diesel

Je To Jen Tvuj Boj

Wladimir 518

Boogie Down Praha

Die Outsiders

Song

Fast Food Orchestra

Roldolpho

klip zde